Klima İç Fanı Neden Çalışmıyor?

Arçelik klimalar sayesinde yazın sıcak aylarında serinleme, kışın soğuk aylarında ısınma gereksinimlerini en kaliteli standartlarda iklimlendirme çözümüyle karşılayabilmek mümkün oluyor. Bu sebeple de Arçelik klimalar, dünyanın her yerinde yaygın olarak yıl boyunca kullanılıyor. Üstün teknolojiye sahip olan Arçelik klima arızaları durumunda da Feneryolu Arçelik klima Servisi tarafından 7 gün 24 saat arıza onarım çözümleri sunuluyor. Özellikle de sıklıkla görülen Arçelik klima arızaları arasında ön plana çıkan klima iç fanı çalışmıyor sorunu içinde her zaman olduğu gibi profesyonel servis çözümleri uygulanarak, klimanın iç fan sorunu çözüme kavuşturularak, klimanın yeniden ilk günkü performans ve deneyiminde bir çalışma gerçekleştirmesi sağlanabilmektedir. Bu çerçevede de alanlarında uzman ve deneyimli teknik ekipler tarafından Arçelik klimanın iç ünite fanı çalışmaması sorunu için tam teşekküllü gezici servis araçları ile her zaman hazır vaziyette bulunuyor olmaları sayesinde kaliteli ve aynı zamanda da hızlı arıza onarım çalışması sunmaktadır.

 

Klimaların ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirebilmelerini sağlamakta olan klima iç fanında meydana gelen devreye girmeme sorunu, fonksiyonun yerine getirilememesine neden olur. Klimadaki iç fan çalışmaması sorunu soğutma fonksiyonunda bulunmazken, ısıtma fonksiyonunda meydana gelebilmesi gibi bir durumda söz konusu olabilir. Göztepe Arçelik klima Servisi teknik ekipleri tarafından Arçelik markalı klimanın iç fanı devreye girmiyor sorunu için öncelikli olarak klimanın iç ünitesi üzerinde yer alan elektronik kartı kontrol etmektedir. Bunun temel sebebi ise iç ünite fan motorunun çalışmamasının en yaygın şekilde görülen etkeni genellikle elektronik kart olmaktadır. Bu tip klima arızaları konusunda deneyimli olan teknik ekiplerce, klimanın elektronik kartı üzerinde gerekli kontrolü yaparak, arızanın giderilmesi veya doğrudan yenisi ile değişimi gerçekleştirilir.

 

Bir diğer olasılık olarak ise Arçelik klimanın fan motorunun içten arızalı olması olabileceğinden Erenköy Arçelik klima Servisi teknolojik teçhizatları arasında yer alan ohm metre isimli olan ölçü aleti ile ölçümü gerçekleştirilir. Bu çerçevede motor veya kart arızası şeklinde 2 olasılık ortaya çıkarmaktadır. Bu çerçevede de teknik ekipler tarafından yedek motor ile yerinde deneme yapılarak, çalışma yapabilip, yapamayacağı kontrol edilir ve çalışmaması durumunda kart arızası olduğu belirlenir. Bu durumda deneyimli teknik ekipler tarafından Arçelik klimanın elektronik kartı kontrol edilerek, uygun olması durumunda arıza onarımı gerçekleştirilir ancak mümkün değil ise yenisi ile değişimi gerçekleştirilerek, klimanın bu sorunu çözüme kavuşturulur.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.