Klima Kapasitör Değişimi Neden Yapılmalı? Nasıl Yapılır?

Kapalı mekanlarda hem ısınma hem de serinleme gereksinimlerinin tek bir sistem ile karşılanabilmesine yardımcı olan klimalar, dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Yeni nesil teknolojiye sahip olan klima teknolojisinde, genel olarak yaşam alanları için split klima modelleri tercih ediliyor. İç ve dış ünite olarak 2 parçadan oluşmakta olan yeni nesil Arçelik klimalar sayesinde hem yaz aylarında serinleme hem de kış aylarında ısınma ihtiyaçlarını karşılayabilmek mümkün oluyor. Çok düşük sıcaklık değerlerinden, çok yüksek sıcaklık değerlerine kadar geniş bir sıcaklık seçim yelpazesi bulunuyor olması mekan içerisinde dilenen sıcaklık derecesinin kolaylıkla oluşturulabilmesini sağlıyor. Ancak Feneryolu Arçelik Klima Servisi günümüzde klima kullanımı noktasında bakım uygulamalarına dikkat edilmesi gerektiği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

 

Klimalarda özellikle kapasitör değişimi sıklıkla gündeme gelen önemli bakım uygulamalarının başında geliyor. Yeni nesil Arçelik klimalarda bulunan kondansatörler, araları yalıtım edilen 2 metal levhadan yapılan elektriksel aygıtlardır. Klimalarda bulunan kapasitörlerde 2 metal levha arasında hava olduğu gibi aynı zamanda da kağıt veya parafin gibi yalıtkan niteliklerdeki maddelerde bulunabiliyor. Bu çerçevede de 2 levha arasındaki yalıtkana dielektrik ismi verilirken, dielektriğin türüne göre de kapasitörler ayrı isimlendirilmektedir. Kış aylarında ısınma ve yaz aylarında serinleme gereksinimlerinin karşılanabilmesi hususunda yardımcı olan yeni nesil klima modellerinin yıl boyunca yoğun şekilde kullanılıyor olması nedeni ile gereklilik teşkil eden bakım uygulamaları arasında özellikle kapasitör değişimi çok büyük bir önem taşıyor. Göztepe Arçelik Klima Servisi belirli kullanım aralıklarında klima kapasitör değişimi yapılmasını öneriyor.

 

Klimasının kapasitör değişim zamanı gelmiş olan kullanıcılar, bu parçanın teminini son derece pratik bir şekilde gerçekleştirebilir. Tüm Arçelik markalı klima modelleri için farklı kapasitör bulunmasından dolayı klima marka ve modeline dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında ‘MF’ değerleri de çok önemli olduğundan kullanılan klimanın ‘MF’ değerine bakılması ve buna göre yeni bir tane kapasitör alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Erenköy Arçelik Klima Servisi tarafından klima kapasitör değişimi konusunda da profesyonel servis çözümleri sunduğundan, uzman desteği de alınabilir. Böylelikle her zaman yüksek performans verecek bir klima kullanımını hem sıcak havalarda hem de soğuk havalarda yakalayabilmek mümkün olabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.